Slavii zasáhla smutná zpráva: zemřel dlouholetý trávníkář Milan Zajíček

Slavii zasáhla smutná zpráva: Zemřel dlouholetý trávníkář Milan Zajíček

PRAHA – Velmi smutná zpráva zasáhla ve středu v podvečer Slavii. Ve věku pouhých 55 let zemřel dlouholetý trávníkář Slavie a správce hřišť v Edenu Milan Zajíček, který v klubu sbíral úspěchy i jako trenér mládeže.

Naprosto skvěle připravená hrací plocha nejen na hlavním stadionu. To byla hlavně zásluha Milana Zajíčka, který pro sešívaný klub pracoval bezmála třicet let. Teď už vždy skvěle vypadající trávník v Edenu nikdy neposeče.

V závěru svého tak krátkého života se Milan Zajíček dočkal v roce 2014 i velkého ocenění, když byla hrací plocha v Edenu vyhlášena vůbec nejlepším trávníkem na českých stadionech. Toto ocenění získal Eden hlavně díky němu, to on se každý den a za každého počasí staral o hlavní hřiště slávistických fotbalistů. Zažil tedy i tři mistrovské tituly, protože trávníkářem se stal v roce 1987.
„Je to pro nás obrovská rána, která náš kolektiv nečekaně zasáhla. Milan byl člověk, který se bude těžce nahrazovat nejen pro své bohaté zkušenosti a odborné znalosti v péči o trávník. I díky svému přístupu věříme, že si v rámci klubu vychoval svého nástupce, který převezme jeho žezlo v péči o hlavní hřiště,“ říká vedoucí provozního oddělení Jiří Nerad, který s Milanem Zajíčkem spolupracoval více než dvacet let.
Milan Zajíček se nestaral pouze o hřiště. Dříve působil také jako trenér mládeže. Na přelomu 80. a 90. let trénoval slávistické žáky, se kterými dokonce v roce 1991 získal mistrovský titul. V tomto období patřil mezi vůbec nejúspěšnější trenéry mládeže v klubu. Trénoval například Adama Petrouše, Iva Táborského nebo Tomáše Klinku.
Nejen pro rodinu, ale i pro náš klub je úmrtí kmenového zaměstnance obrovskou ztrátou. Slavia se bude podílet nejen na pohřbu, ale k důstojnému uctění dojde i během utkání s Duklou. Celé rodině bychom chtěli vyjádřit co nejhlubší soustrast.
Samotný pohřeb proběhne ve čtvrtek 14. května 2015 ve 14:00 hodin ve velké obřadní síni v Praze Strašnicích.
Za IOG Česká republika se této smutné události účastnil i předseda organizace pan Michal Koťan a položením kytice tak uctil památku nečekaně zesnulého člena IOG a dlouholetého trávníkáře Slavie Praha. Za všechny kolegy a kamarády z IOG celé rodině vyjadřujeme nejhlubší soustrast. Budeme vzpomínat….

Michal Koťan
předseda IOG ČR
731 512 884
www.iog.cz

Článek z webových stránek SK Slavia Praha, včetně fotogalerie ke stažení zde: http://www.slavia.cz/clanek.asp?id=13124