Sborníky

ČASOPISY IOG

IOG v UK vydává vlastní časopis již od roku 1947, který napomáhá vzdělávání v oboru, je zdrojem užitečných informací a tvoří komunikační prostředek nejen mezi členy. Je zaměřen na dění na travnatých hřištích a ve sportovních areálech, zabývá se také městskou zelení, veřejnými sportovišti, informuje o novinkách z oblasti techniky, vybavení a produktů pro trávníky, přináší důležité informace z legislativy a školství. Časopis The Groundsman vychází měsíčně a je zdarma ke stažení na webu iog.org včetně archívu. Zasílání tištěné verze lze zajistit prostřednictvím sekretáře IOG ČR, pro členy je časopis zdarma. K dispozici jsou pro členy také české překlady časopisu, jejich zaslání lze zajistit prostřednictvím sekretáře IOG ČR.

V českém překladu v grafické podobě vyšel článek o stavbách hřišť profesionálních anglických klubů. V rámci výstavby hřišť se článek věnuje především drenážním systémům a kořenovému horizontu, navazuje také informacemi o ošetřování trávníku. Článek je možné si přečíst zde (Sbornik_2013-Stavba-drenaze).

Stejně tak byl publikován článek o hřištích fotbalového klubu Aston Villa z pohledu jeho hlavního groundsmana Jonathana Calderwooda, který byl několikrát vítězem ceny IOG pro nejlepší groundsmana. Vypráví o jejich hřišti, vybavení i zkušenostech při ošetřování trávníku. Článek se také zabývá systémy pro umělé osvětlování trávníků. Článek je možné si přečíst zde (Sbornik_2013-Aston-Villa).

Do letošního sborníku jsme připravili článek z časopisu The Groundsman o problematice boje se stařinou a trávníkovou plstí. Je sice směřován pro trávníky bowlingových greenů, ale princip vzniku a nutné eliminace stařiny je stejný jako u trávníků na fotbalových hřištích. Článek je možné si přečíst zde (Sbornik_2014-Greeny).

Vybrané články ze sborníku 2015 ke stažení zde: 

Sbornik_2015_ITTEC
Sbornik_2015-8
Sbornik_2015-10-11

Vybrané články ze sborníku 2016 ke stažení zde:

Sbornik_2016-9
Sbornik_2016-10
Pozvánka IOG FAČR – Základní kurz údržby – Zbuzany 2016

Vybrané články ze sborníku 2017 ke stažení zde:

Sbornik_2017-Lisen
sbornik_2017-nymburk

Výkonný výbor IOG ČR připravuje vlastní český časopis s tématikou fotbalových hřišť a ošetřování sportovních trávníků. Budeme rádi také za vaše příspěvky.

IOG se stalo partnerem unikátní knihy Fotbalové stadiony.
V červnu 2016 se dostala na pulty knihkupectví unikátní novinka z prostředí fotbalových stadionů, již se IOG stalo partnerem. www.kniha.fotbalovestadiony.cz